Kontaktní údaje

Kontaktní osoby

prof. Mgr. PaedDr. Jan Michalík, Ph. D.
vedoucí Centra provázení
+420 777 809 040
vedeni@centrumprovazeni.cz

Mgr. Petra Tomalová, Ph. D.
metodik Centra provázení
+420 733 690 750, +420 224 967 815
metodik@centrumprovazeni.cz

Mgr. Alena Michalíková
telefonická podpora rodičů (Po-pá, 17:00 – 19:00)
+420 776 313 200
alena.michalikova@centrum.cz

Bc. Martina Vysloužilová DiS.
kontakt pro média
+420 603 359 126
martina.vyslouzilova@centrumprovazeni.cz

Můžete nám zanechat vzkaz či dotaz...


Centrum provázení
Praha

Adresa
Všeobecná fakultní nemocnice Praha
Klinika dětského a dorostového lékařství
Ke Karlovu 2
128 01 Praha 2
Budova E3a, 3. patro

Konzultační hodiny
Pondělí: 8.00 – 16.00
Úterý: 8.00 – 16.00
Středa: 10.00 – 18.00
Čtvrtek: 8.00 – 16.00
Pátek: 8.00 – 16.00


Mgr. Jana Hrachová
vedoucí poradenská pracovnice
Tel: 778 888 496, 224 967 815
Email: jana.hrachova@vfn.cz


Mgr. Iveta Hofová
poradenská pracovnice
Tel: 778 888 204, 224 967 815
Email: iveta.hofova@vfn.cz


Mgr. Věra Vodičková
poradenská pracovnice
Tel: 702 244 167
Email: vera.vodickova@vfn.cz

Centrum provázení
Brno

Adresa
Dětská nemocnice fakultní nemocnice Brno
Černopolní 9
Brno 613 00
klapka: pavilon G (dolní kancelář) 4526, pavilon R (horní kancelář) 4392

Konzultační hodiny

Pavilon G                     Pavilon R                       

Pondělí 9:00 - 14:00  8:00 - 16:00 
Úterý 9:00 - 14:00      8:00 - 16:00
Středa 9:00 - 14:00    8:00 - 16:00
Čtvrtek 9:00 - 14:00  8:00 - 16:00
Pátek 9:00 - 14:00      8:00 - 16:00


Ing. Bc. Monika Kolková
poradenská pracovnice
Tel: 770 179 513
Email: kolkova.monika@fnbrno.cz

Mgr. Zuzana Kramná
poradenská pracovnice
Tel: 608 973 953
Email: kramna.zuzana@fnbrno.cz

Mgr. Stanislava Bedravová
poradenská pracovnice
Tel:  774 240 875
Email: bedravova.stanislava@fnbrno.cz

Mgr. Hynek Latta
(konzul. hodiny: čtvrtek 9:00 - 14:30)
psycholog
Tel: 704 163 838

Centrum provázení Hradec Králové

Adresa
Sokolská 581
500 05 Hradec Králové
Budova Dětské kliniky, 4. patro

Konzultační hodiny
Pondělí: 7.30 – 15.30
Úterý: 7.30 – 15.30
Středa: 7.30 – 15.30
Čtvrtek: 7.30 – 15.30
Pátek: 7.30 – 15.30


Mgr. Lenka Kohoutková
vedoucí poradenská pracovnice
lenka.kohoutkova2@fnhk.cz
tel: 727 913 233, 495 832 777

Mgr. Alena Hagarová
poradenská pracovnice
alena.hagarova@fnhk.cz
tel: 776 330 963, 495 832 777

prof. Mgr. PaedDr. Jan Michalík, Ph.D.

Prakticky celý život se nějakým způsobem zabývám životními podmínkami lidí se zdravotním postižením a těch, kteří jim pomáhají. Vzděláním jsem právník a speciální pedagog.
V současnosti působím na  Ústavu speciálně pedagogických studií PdF Univerzity Palackého v Olomouci.  Garantuji studijní obor „Speciální pedagogika – poradenství“ a dlouhodobě pěstuji studijní disciplínu „Legislativa handicapovaných“.

Pedagogicky i výzkumnými aktivitami se zaměřuji na postavení osob se zdravotním postižením ve společenském a právním systému České republiky.  Zejména jde o otázky kvality života osob pečujících o člena rodiny s těžkým zdravotním postižením, oblast sociální ochrany, poskytování zdravotní péče, zaměstnávání a vzdělávání. Vědeckovýzkumnou činnost (její výsledky) vždy chápu jako předpoklad kvalitního rozhodování a úprav systémů podpory osob se zdravotním postižením.

Třicet let monitoruji situaci dětí, které přicházejí na svět se závažným onemocněním či zdravotním postižením. Na základě této zkušenosti mohu potvrdit, že jsou v životě takto „navštívených“ dětí a jejich rodin dvě kritická období. První je při sdělování diagnózy a následné období a druhé, pokud je onemocnění infaustní, je nezvratný odchod dítěte. 

Zejména okamžiky po sdělení diagnózy stály u nás mimo zájem systému zdravotní péče. Ke škodě dětských pacientů, ke škodě zdravotnického systému a konečně samotných pracovníků ve zdravotnictví. Model Center provázení chápu jako přirozenou součást zdravotní péče. Péče obvyklé ve 21. století.

 

Stáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Mgr. Petra Tomalová, Ph.D.

Jsem absolventkou Univerzity Palackého v Olomouci, kde jsem vystudovala speciální pedagogiku. Po studiu jsem působila jako vedoucí poradny Národní rady osob se zdravotním postižením. Lektoruji kurzy zaměřené na správnou komunikaci s lidmi s postižením a na podporu a provázení rodin při sdělení závažné diagnózy. Společně s profesorem Janem Michalíkem jsem zakládala pražské Centrum provázení, kde jsem působila jako krizová interventka a poradenská pracovnice s rodinami dětí, kterým bylo diagnostikováno vzácné či závažné onemocnění a s rodinami dětí extrémně nedonošených. Nyní pracuji jako metodička celostátní sítě Center provázení.

Mám ráda smích, spánek, jaro, arašídovou nugetu, tulipány a modrou barvu. Nesnáším křivdy, bolest, ráno, máslo a včelí bodnutí. Čeho se bojím? Výšek, strašidel a injekcí. Kdybych měla vybrat citát, pod který bych se také podepsala, byl by to na prvním místě tento: "Všichni máme své důvody k útěku… Většina z nás ale najde dostatek síly zůstat." (Michael Robotham)

Stáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Mgr. Iveta Hofová

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy a pár let pracovala s dětmi. Po absolvování několika kvalifikačních kurzů jsem většinu pracovních let působila jako sociální pracovník v Programech pro seniory, REMEDIUM Praha, o.p.s.. Zde jsem měla také příležitost „osahat“ si práci krizového interventa, kterou v současné době využívám při svém působení v Centru provázení. Rozmanitost i naléhavost příběhů rodin, s nimiž se setkávám, jejich provázení na nelehkých cestách, to vše dává mé práci velký smysl.

Mám ráda řeky, tanec, historii, kočky a filmové festivaly.

 

Stáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Mgr. Jana Hrachová

Jsem dětská zdravotní sestra. Pracovala jsem ve zdravotnickém školství, jako hlavní sestra nemocnice a život mi dal také příležitost zkusit práci v zařízení sociálních služeb, kde jsem šest let byla jeho vedoucí. Měla jsem tam možnost podílet se na zjišťování podmínek a zavádění paliativního přístupu v péči o klienty. Příležitost práce v Centru provázení mne nadchla. Jsem v roli průvodce na klikaté cestě zdravotně sociálním světem, oporou pro rodiče v jejich starostech i radostech, které život přináší. A jsem tomu ráda. 

Odkud čerpám energii? Nejvíce z knih, hudebních koncertů, cestování a také nepohrdnu dobrou kávou.

Stáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Mgr. Lenka Kohoutková

Začínala jsem jako zdravotní sestra na traumatologii a ARU, poté jsem vystudovala sociální práci a politiku na Univerzitě Hradec Králové a zároveň pracovala v sociálních službách, v Centru pro zdravotně postižené. Působím jako dobrovolník v pacientské organizaci Rett Community, podílím se na zajištění jejího chodu a věnuji se poradenství rodinám dívek s Rettovým syndromem.

Práce v Centru provázení si mě vlastně sama našla, objevila jsem v ní velký smysl a opravdu mi sedí. Každá rodina má svůj osobitý příběh, často velmi naléhavý a těžký. Na mně je být provázejícím, u kterého najdou nejen porozumění, pevnou oporu a klid, ale i potřebné informace a nápady. Snažím se k tomu všemu přidávat úsměv a energii, protože to naše rodiny často potřebují nejvíce…

Jak se dobíjím? Nejraději se svými chlapy a psem vyrážím do skal, na hory nebo do lesa. Jezdím na koloběžce, střílím z luku, mám ráda severskou chůzi. S chutí si přečtu dobrou knížku, zajdu s mužem do kina nebo s partou kamarádek na dobrou kávu.

Stáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Mgr. Alena Hagarová

Vystudovala jsem speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Vzdělání jsem si rozšířila o komplexní psychoterapeutický výcvik v systemické rodinné terapii a psychoterapeutický výcvik v logoterapii a existenciální analýze. Osm let jsem působila ve speciálně pedagogickém školství, poté jsem třináct let pracovala jako psychoterapeut v sociálních službách, ve zdravotnictví a v soukromé praxi. Práce s lidmi v zátěžových životních situacích spojených s vážným nebo nevyléčitelným onemocněním je součástí mého profesního života od roku 2004. V Centru provázení pracuji ráda, je to „provázení“, které má smysl a nabízí rodičům záchytný bod ve zmatku a nejistotě.

Radost mi dělá každý den, moje rodina, setkání s přáteli, beruška sedmitečná na kopretině, naděje, že všechno  má svůj smysl, i když ho třeba právě teď nevidím. Denně mám také trochu strachu a obav: o muže, který je mi nejbližší, o děti - s vědomím, že jsou šikovné a poradí si, nebo že mi někdo šlápne na palec u nohy, případně si ho „ukopnu“. A tak si vezmu boty s pevnou špičkou a jdu...

Stáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Bc. Martina Vysloužilová, DiS.

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze a žurnalistiku na Univerzitě Palackého. Pracovala jsem v Moravskoslezském dni a později Deníku. Poté jsem objevila obrazovku a stala se reportérkou a dramaturgyní v České televizi. Nejdříve v ostravském studiu ČT a potom v Olomouci, kde také žiji se svou rodinou. Po deseti letech jsem tento svět opustila a propadla popularizaci vědy. Stála jsem u zrodu projektu interaktivního science centra Pevnosti poznání, který malé i velké návštěvníky přivádí na úžasnou cestu za poznáním.

Jako novinářka jsem navštívila řadu míst, poznala zajímavé lidi a jejich osudy. A také se před lety poprvé setkala s rodinami, které zasáhla strašná mukopolysacharidóza. Pamatuji si, jak jsem název nemoci nebyla schopná přečíst ve studiu. Taková blbost oproti tomu, co tyto rodiny prožívají. Věřím, že Centrum provázení má obrovský smysl. Vážím si toho, že mohu být v týmu lidí, kteří se takové práci věnují.

Stáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Ing. Bc. Monika Kolková

Vystudovala jsem speciální pedagogiku a procesní inženýrství. V současnosti pokračuji ve studiu psychologie se zaměřením na klinickou psychologii. Už v minulosti jsem se věnovala psychosociální práci s dlouhodobě nemocnými a poradenství v oblasti psychosociální péče o pracovníky.

Zkušenosti s dlouhodobou nemocí, závažným či vzácným onemocněním mám také ze své rodiny a blízkého okolí. Uvědomuji si, jak náročné toto období může být a jak důležité je  vytvoření bezpečného prostředí a podpora rodičů.

Ve volných chvílích se nabíjím čtením, studiem nebo během. Miluji divadlo, folklor a taky procházky v přírodě. Mám ráda zvířata, motorismus a dobré víno. 

Mým cílem v práci je zejména pomoci nacházet nejlepší možná řešení v dané situaci a stát se pevným a bezpečným bodem v náročných chvílích.

Stáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Zuzana Kramná

Na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně studuji obor Sociální pedagogika. Už během školy jsem pracovala jako osobní asistent s lidmi s tělesným postižením a také jsem měla příležitost starat se jako asistent o děti nemocné mukopolysacharidózou. Právě tato zkušenost mě přivedla k práci v Centru provázení – chci rodičům pomoci i jinou cestou než jen asistencí.

Co mám ráda? Třeba podzimní sbírání hub v lese s mou rodinou, dobrodružné cestování s mým mužem a poznávání nových věcí.

Práce v Centru provázení je pro mne obohacující. Přináší mi také pokoru do života. Snažím se v těžkých chvílích, kterými rodiny procházejí, nabídnout porozumění a zároveň oporu.

Stáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Mgr. Stanislava Bedravová

Jsem absolventkou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde jsem  vystudovala obory Český jazyk a literatura a Andragogika a personální řízení. Po studiu jsem působila jako konzultantka vzdělávání v bankovním sektoru. Můj profesní život by se patrně více či méně ubíral tímto směrem...

Vše se změnilo narozením mých dětí. Oběma lékaři diagnostikovali vzácné metabolické onemocnění. Touto životní zkušeností jsem něco málo ztratila, ale naopak mnohé získala. Rozhodla jsem se pomáhat rodinám s podobným osudem, to proto jsem v Centru provázení.

Co mě v životě nabíjí?  Třeba ranní běh, když ještě většina lidí spí. Taky vůně knížek nebo atmosféra divadelních představení. Ale nejraději jsem se svými dětmi a mužem, ať už děláme cokoli. Snažím se neztrácet úsměv na tváři.

Stáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Mrg. Hynek Latta

Vzděláním jsem poradenský psycholog a terapeut se zaměřením na fenomenologický přístup. Absolvoval jsem odbornou stáž jako psycholog na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně, kde nyní působím v rámci Centra provázení. Rád pracuji s rodinami a dětmi, a to nejen v roli poradenského psychologa, nýbrž také formou volnočasových aktivit. Jelikož jsem sám pro svůj zdravotní stav odkázán na pomoc druhých lidí a pohybuji se pomocí elektrického vozíku, nacházím při práci dobré příležitosti pro střízlivý vhled do potřeb lidí a obav, které je přivádějí do našeho Centra.

 

Rád hraji šachy a jsem rovněž aktivním členem brněnského Divadla Járy Pokojského, kde amatérsky působím jako herec a režisér. Mám rád také audiovizuální tvorbu – skládání hudby, psaní textů a vytváření amatérských klipů.

Stáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Kontakt

prof. Mgr. PaedDr. Jan Michalík, Ph. D.
vedoucí Centra provázení
+420 777 809 040
vedeni@centrumprovazeni.cz

Mgr. Petra Tomalová, Ph. D.
metodik Centra provázení
+420 733 690 750
metodik@centrumprovazeni.cz

Mgr. Alena Michalíková
telefonická podpora rodičů (Po-pá, 17:00 – 19:00)
+420 776 313 200
alena.michalikova@centrum.cz

  centrumprovazeni


© Všechna práva vyhrazena Centrum provázení 2018  |   webdesign: www.rostanetek.cz  |  admin