Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/287542/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 112

Příběhy rodin

Centrum provázení mě donutilo přemýšlet. I to mě zachránilo

říká maminka onkologicky nemocného syna

Začátek školního roku, už sedmá třída, po prázdninách znovu mezi spolužáky. Erik by si měl užívat setkání s kamarády, ale netěší ho nic. Víc než radost vnímá intenzivní bolest hlavy, ztrácí chuť k jídlu, hubne a když něco sní, zvrací. Dětská lékařka, kterou vyhledá Erikova maminka Marta Skarolková, na nic podezřelého nepřichází. Jenže Erikovi se neulevuje, spíš naopak. Pak se jednoho březnového rána probudí a necítí polovinu těla. Následuje rychlý převoz do Dětské nemocnice v Brně, vyšetření na magnetické rezonanci a konečně diagnóza – chlapec má v hlavě nádor velikosti slepičího vejce. Tumor na mozkovém kmeni v jámě lebeční tlačí na centra ovládající chůzi, zrak i schopnost mluvit.

Číst dále

Rodiče Beátky se radují z maličkostí.

Jsou vděčni za každou chvíli, kdy mohou být spolu

Kolik bolesti dokáží na svých bedrech unést rodiče vážně nemocného dítěte? Kolik probdělých nocí, těžkých okamžiků v nemocnici i záblesků naděje se dá zvládnout a překonat během dlouhých tří let? A kde hledat sílu jít dál a nezbláznit se z toho všeho?

Číst dále

Ráno jsem se bála otevřít oči

Maminka Artema se diagnózu svého syna dozvěděla před rokem. Rodina je dodnes v péči Centra provázení

Jeho jméno Artemon je odvozeninou z řeckého slova artemés, což znamená zdravý. Jaká ironie v zrcadle toho, co dnes už šestiletého Artema – jak rodiče svému synovi říkají – potkalo. Je tomu teprve rok, co se rodina dozvěděla, že chlapec trpí vzácným onemocněním, na který neexistuje lék.

Číst dále

Nevěřili jsme, že minulost se může opakovat

Manželé Sekavcovi přišli o novorozené dítě, drama zažívali i u dvojčat, která se narodila poté

Kdysi patřili Soňa a Lukáš Sekavcovi k lidem, co rádi všechno plánují dopředu. Dnes si užívají každý bezproblémový den. Jako rodiče si totiž prošli peklem. „Přáli jsme si, aby se jako první narodil syn, pak vytoužená dcerka. A podařilo se. Hned po svatbě přišel na svět Honzík, za dva roky byla na cestě Anička. Všechno tak hezky vycházelo, mysleli jsme si, že se nemůže nic stát,“ vypráví paní Soňa.

Číst dále

Potřebovali jsme vědět, že na to nejsme sami

V Centru provázení se zastaví pokaždé, když musí s dcerkou do nemocnice
Je studené únorové odpoledne, pro Lucii a Tomáše Machovy druhý bolestný den. Včera se jim v Pardubicích narodila dcera, kterou jim na porodním sále ani neukázali. Dnes – už na Jednotce intenzivní péče novorozeneckého oddělení královéhradecké fakultní nemocnice – se dozvěděli, že jejich prvorozené dítě nemá šanci na přežití. Nic takového nečekali, těšili se na zdravé miminko. Jejich Kačenka ale není schopna sama dýchat ani polykat, někde na dráze mezi mozkem a svaly v jejím těle se něco porouchalo. Oba manželé sedí na chodbě nemocnice ztuhlí hrůzou, když je osloví usměvavá žena s červenými korály na krku: „Jsem Lenka Kohoutková z Centra provázení. Pokud nemáte nic proti, mohli bychom jít k nám, je to tam útulnější. Jestli máte rádi kávu, dáme si šálek!“

Číst dále

Kontakt

prof. Mgr. PaedDr. Jan Michalík, Ph. D.
vedoucí Centra provázení
+420 777 809 040
vedeni@centrumprovazeni.cz

Mgr. Petra Hájková, Ph. D.
metodik Centra provázení
+420 733 690 750
metodik@centrumprovazeni.cz

  centrumprovazeni


© Všechna práva vyhrazena Centrum provázení 2018  |   webdesign: www.rostanetek.cz  |  admin