Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/287542/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 112

Centrum provázení nově také v Hradci Králové

Jako třetí v pořadí (po Praze a Brnu) vzniklo v lednu 2018 Centrum provázení při Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Sídlí na Dětské klinice a spolupracuje se všemi odděleními, kde se ocitají rodiče dětí, kteří potřebují v prvních fázích podpořit. V Centru působí Lenka Kohoutková a Alena Hagarová.

Lenka začínala jako zdravotní sestra na traumatologii a ARU. Poté, co vystudovala sociální práci a politiku na Univerzitě Hradec Králové, pracovala také v sociálních službách. „Práce v Centru provázení si mě vlastně sama našla, objevila jsem v ní velký smysl a opravdu mi sedí. Každá rodina má svůj osobitý příběh, často velmi naléhavý a těžký. Na mně je být provázejícím, u kterého najdou nejen porozumění, pevnou oporu a klid, ale i potřebné informace a nápady. Snažím se k tomu všemu přidávat úsměv a energii, protože to naše rodiny často potřebují nejvíce,“ tvrdí Lenka.

Práce s lidmi v zátěžových životních situacích spojených s vážným nebo nevyléčitelným onemocněním je už dlouho součástí profesního života také Aleny Hagarové, která příchodem do Centra provázení změnila věkovou kategorii klientů i způsob práce. „Věnujeme se zdravým rodičům nemocných či zdravotně limitovaných dětí. Zatímco o děti se dobře postarají zdravotníci, my můžeme rodičům nabídnout podporu při hledání cest k řešení náročných situací nebo zastavení a zklidnění při akutních těžkých zkouškách,“ popisuje Alena, která původně vystudovala speciální pedagogiku. Ve speciálně pedagogickém školství působila osm let, poté deset let  pracovala jako psychoterapeut ve zdravotnictví i sociálních službách.

Kontakt

prof. Mgr. PaedDr. Jan Michalík, Ph. D.
vedoucí Centra provázení
+420 777 809 040
vedeni@centrumprovazeni.cz

Mgr. Petra Hájková, Ph. D.
metodik Centra provázení
+420 733 690 750
metodik@centrumprovazeni.cz

  centrumprovazeni


© Všechna práva vyhrazena Centrum provázení 2018  |   webdesign: www.rostanetek.cz  |  admin